חזון בית ספרי

חזונו של בית הספר עודנו בהתהוות ובבניה. העיקרון הבסיסי עליו מונחת תשתית החזון הינו העיקרון הקובע כי בית הספר, טרם היותו מסגרת לימודית להקניית ידע והישגים, הוא מעל הכול בית חינוך.
וככזה, ראשיתו לעסוק בבניית אדם שלם, אשר אינו נמדד בסך ידיעותיו, אלא עוסק בהקניית ערכים יהודיים, ציוניים, מוסריים וערכיים. הרואים ערך של ממש בהשתלבות ונטילת חלק בכל תחומי העיסוק והעשייה בחברה הישראלית.

היודע לשלב תורה ועבודה.

על שמו של בית הספר  

שמו של בית הספר נושא בגאון את שמו של גיבור ישראל, סא"ל עמנואל מורנו. במהלך מלחמת 'צוק איתן', תחת מטחי הטילים וצפירת האזעקות הבלתי נגמרות, ביקשנו להתעקש ולקיים את שיאו של ההליך לבחירת שם לבית הספר. 
לנגד עינינו עמדה כל העת השאיפה לכונן מוסד חינוכי אשר יישא בגאון שם שיהיה למופת, שם שיניח את התשתית לחזון בית הספר ואשר על ערכיו וזהותו נבקש לחנך את ילדנו.
בקריטריונים לבחירת השם ביקשנו להביא דמויות מופת, אשר ביטאו במעשיהם מסירות נפש, גבורה וחיבור לעם ישראל ולתורת ישראל. 
את תהליך בחירת השם קיימנו בנוכחותם של נציגות ההורים, התלמידים והצוות החינוכי. למיקום הראוי ביותר - בית 'יד לבנים' של המועצה.
 הדמות שנבחרה כמעט בפה אחד הייתה דמותו של סא"ל עמנואל יהודה מורנו שהשאירה רושם עז על כל הנוכחים בסדנא. עמנואל מסר את נפשו על קידוש השם, ארצו ועמו, עת נפל בפעילות מבצעית באזור בעל בק בלבנון, בסופה של מלחמת לבנון השנייה. עמנואל מורנו, איש של עשייה רבה ומיעוט בדיבור, היה חבר אמתי ואוהב אדם, איש אמונה שמחובר לעם ישראל ותורת ישראל ברבדיה העמוקים. עמנואל היה איש של אמת וענווה.

תיכון באר עמ"י קרית החינוך מ.א באר טוביה, טלפון : 089581585, פקס : 089581580 דוא"ל : beer.ami.tm@gmail.com  

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
קיר הנצחה