top of page

אודות בית ספר באר עמ"י 

באר עמ"י הינו תיכון ממ"ד צומח השוכן בתחומה של המועצה האזורית באר טוביה, ובבעלותה.

בית הספר ממוקם בקריית החינוך של המועצה, ונהנה מכלל המשאבים המוצעים בה, כגון אודיטוריום, בית יד לבנים, ספריה מודרנית ומפותחת, ומגרשי ספורט חדישים.

בבית הספר לומדים כ-500 תלמידים, הלומדים בכיתות ז'- י"ב .

בית הספר באר עמ"י נקרא על שמו של סא"ל עמנואל יהודה מורנו הי"ד. קצין בכיר בסיירת מטכ"ל אשר פעל  מתוך מסירות נפש לעם ישראל ותורת ישראל,  ועל פי רוח זו אנו מבקשים לחנך את תלמידינו. בחירת השם לבית הספר התקיים מתוך שיח הורים-תלמידים-מורים. למפרע התברר שיום קביעת שמו של בית הספר, חל ביום השנה השמיני לנפילתו.

בית הספר מאמץ לקרבו את משנת החמ"ד, ומתנהל ע"פ עקרונותיה.

ביטויים לכך ניתן לראות בחזון, בתפיסה ובהתאמתם של אנשי צוות מתאימים.

בית הספר משופע בתוכניות לימוד מגוונות: מסלול עתודה מדעית בשיתוף מכון וייצמן,

הנדסת תוכנה, אלקטרוניקה, תאטרון, תקשורת, פיזיקה.

מגמת מוסיקה והעשרות מגוונות ושונות. (טייסת, סיירת מטכ"ל, בית יד לבנים ועוד)

כבר בכיתה ט' מתוודעים התלמידים למסלולי המגמות ומתחילים הלכה למעשה ללמוד בהם במסגרת 3 ש"ש לכל מגמה.

באר עמ"י נהנה מיחס והשקעה אינסופיים של המועצה האזורית באר טוביה,

אשר מהווים תשתית אופטימלית להצלחת המערכת.

בית הספר שואף להיות מקום חינוכי מוביל ומתווה דרך, המגדל את כל באיו לאישיות יהודית בעלת השקפת עולם ערכית ומוסרית הנעה ומתפתחת מתוך חיבור עמוק ואיכותי לערכי התורה העם והארץ.

בית הספר שואף לפתח את מגוון הכישורים הגלומים בתלמידים שיובילו למיצוי מלוא יכולתם לחיים של איכות ומשמעות, ואשר תחושת השליחות בכל מעגלי העשייה היא נר לרגלם.

 

חזון בית ספרי

חזונו של בית הספר עודנו בהתהוות ובבניה. העיקרון הבסיסי עליו מונחת תשתית החזון הינו העיקרון הקובע כי בית הספר, טרם היותו מסגרת לימודית להקניית ידע והישגים, הוא מעל הכול בית חינוך.
וככזה, ראשיתו לעסוק בבניית אדם שלם, אשר אינו נמדד בסך ידיעותיו, אלא עוסק בהקניית ערכים יהודיים, ציוניים, מוסריים וערכיים. הרואים ערך של ממש בהשתלבות ונטילת חלק בכל תחומי העיסוק והעשייה בחברה הישראלית.

היודע לשלב תורה ועבודה.

על שמו של בית הספר  

שמו של בית הספר נושא בגאון את שמו של גיבור ישראל, סא"ל עמנואל מורנו. במהלך מלחמת 'צוק איתן', תחת מטחי הטילים וצפירת האזעקות הבלתי נגמרות, ביקשנו להתעקש ולקיים את שיאו של ההליך לבחירת שם לבית הספר. 
לנגד עינינו עמדה כל העת השאיפה לכונן מוסד חינוכי אשר יישא בגאון שם שיהיה למופת, שם שיניח את התשתית לחזון בית הספר ואשר על ערכיו וזהותו נבקש לחנך את ילדנו.
בקריטריונים לבחירת השם ביקשנו להביא דמויות מופת, אשר ביטאו במעשיהם מסירות נפש, גבורה וחיבור לעם ישראל ולתורת ישראל. 
את תהליך בחירת השם קיימנו בנוכחותם של נציגות ההורים, התלמידים והצוות החינוכי. למיקום הראוי ביותר - בית 'יד לבנים' של המועצה.
 הדמות שנבחרה כמעט בפה אחד הייתה דמותו של סא"ל עמנואל יהודה מורנו שהשאירה רושם עז על כל הנוכחים בסדנא. עמנואל מסר את נפשו על קידוש השם, ארצו ועמו, עת נפל בפעילות מבצעית באזור בעל בק בלבנון, בסופה של מלחמת לבנון השנייה. עמנואל מורנו, איש של עשייה רבה ומיעוט בדיבור, היה חבר אמתי ואוהב אדם, איש אמונה שמחובר לעם ישראל ותורת ישראל ברבדיה העמוקים. עמנואל היה איש של אמת וענווה.

bottom of page